Kauden 2018-2019 kilpailut
Kilpailu | Sarjat | Kilpailijat | Tulokset |
22.-23.9.2018 Silver Skate, Kuopio | Senoir B: Novice B: | Johanna Aino Matilda | Senior B: Johanna: SP 29,58 Novice B: Matilda 3., Aino 4. /44 |
28.-30.9.2018 Crystal Cup vol 2, Mikkeli | Minit, Silmut A, B Noviisit B,C Senior B | Aada Mia Hilma, Jenni Milene Monika Aino Sini Johanna | Cubs2009:Aada 12./18 Springs B 2008: Mia 2./20 Springs B 2007: Hilma 1., Milene 4.,Jenni 14. /16 Springs A: Monika 14./23 Novice B : Aino 2./21 Novice C: Sini 1./10 Senior B: Johanna SP32,36+FS51.19=83.55 15./21 |
OMAT KISAT 14.10.2018 Syystähdet | TÄHTISARJAT | Tintti: Sohvi Minit: Aada B-silmut: Hilma, Jenni, Mia, Milene, Sera Aluesilmu: Liisa Aluejuniori: Laura | Tintit: Sohvi EM Pirteä esitys Minit: Aada 11./18 EM Kaunis musiikkiin luistelu B-silmut: Hilma 1. Mia 3., Sera 8., Jenni 12., Milene 18. /18 Aluesilmut: Liisa 5. /5 Aluejuniori: Laura 2. /6
|
4.11.2018 Hämeen alueen Syyskilpailu B-Silmuille ja Aluesarjoille, UpTL, Ylöjärvi | B-silmut Aluesilmut Aluenoviisit |
Jenni, Mia, Milene, Sera Liisa Sini | B-silmut: Mia 1., Sera 8., Milene 17., Jenni 20./31 Aluesilmut: Liisa 7. /8 Aluenoviisi: Sini 3./9 |
10.11.2018 Hämeen alueen Syyskilpailu Tinteille, Mineille ja Taitajille, Koovee, Tampere | Tintit Minit |
Sohvi Aada | Tintit 2010: Sohvi 2. /12 Minit 2009: Aada 17. /25 |
10.-11.11.2018 Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien I valintakilpailu lohko 2, KuLS, Kuopio | Seniorit Noviisit | Ilmoitettu: Johanna Aino, Anniina, Matilda | Seniorit: Johanna SP 27,80 + FS 51,78 =79,58 5./6 Noviisit: Aino 5., Matilda 6., Anniina 17./24 |
16.11.2018 Kutsukilpailu Friday Cup, HTL, Hämeenlinna | Tintit Minit | Sohvi, Enni, Ellen, Enni Aada | Tintit2011: Ellen 8./12 Tintit2010: Sohvi 1., Enni 8./10 Minit: Aada 9. /15 |
18.11.2018 Hämeen alueen Syyskilpailu A-Silmuille ja Aluejunioreille, UpTL, Ylöjärvi | A-silmut Aluejuniorit |
Hilma, Monika Helmi, Laura | A-Silmut: Hilma 7., Monika 13. /16 Aluejuniorit: Helmi 2., Laura 9. /11 |
1.-2.12.2018 Tampere Santa Claus Varala-Team, Tampere | Minit Silmut A Silmut C Novice B Novice C | Aada Hilma, Liisa, Milene, Anniina, Sini | Cubs: Aada 23. /27 Springs A: Hilma 4. /16 Springs C: Milene 1. , Liisa 13. /13 Novice B: Anniina 11. /18 Novice C: Sini 1. /9 |
5.-6.1.2019 SM-noviisien, Debytanttien ja Noviisien II valintakilpailu lohko 2, KoTa, Kotka | Noviisit | Aino Anniina Matilda | Aino 2. Matilda 4. Anniina 14. /24 |
5.-6.1.2019 Crystal Cup 2019 Mikkeli, ML | Minit Silmut B ja C Aluenoviisit Aluejuniorit | Aada Mia Jenni, Sera Liisa
Helmi, Laura | Cubs: Aada 13. /19 Springs B 2008: Mia 6. /18 Springs B 2007: Sera 7. (EM laadukas joutsen-taivutus-piruetti), Jenni 12. / 13 Springs C: Liisa 10. /10 Junior C: Helmi 2. Laura 4./5 |
20.1.2019 Kutsukilpailu Tähtisarjoille, Kouvola | Minit B-Silmut Aluesilmut Aluenoviisit | Aada Mia, Milene,Jenni Liisa Sini | Minit: Aada 6. /15 B-silmut: Mia 1., Milene 12., Jenni 19. /21 Aluesilmut: Liisa 5. /5 Aluenoviisit: Sini 1. /4 |
26.1.2019 Hämeen alueen Kevätkilpailu Silmuille ja Aluesarjoille, RTL, Riihimäki + kutsukilpailu Mineille | B-Silmut Aluesilmut Aluenoviisi Minit | Mia, Milene, Jenni, Sera Liisa Sini Aada | B-silmut: Mia 2., Sera 3., Milene 12., Jenni 13. /33 Aluesilmut: Liisa 6. /6 Aluenoviisit: Sini 1. /9 Minit: Aada 22. /29 |
2.2.2019 Hämeen alueen KEVÄTkilpailu A-silmuille ja Aluejunioreille, Hämeenlinna HTL | A-silmut Aluejuniorit | Hilma Monika Helmi Laura | A-silmut : Hilma 8., Monika 31. /33 Aluejuniorit: Helmi 4., Laura 6. /12 |
2.2.2019 Kutsukulpailu ISU-sarjoille | Noviisit | Matilda, Aino | Aino 2., Matilda 6. /12 |
3.2.2019 Hämeen alueen Kevätkilpailu Tinteille, Mineille ja Taitajille, HTL, Hämeenlinna | Tintit Minit | Enni, Sohvi Ellen Aada | Tintit2010: Sohvi 1., Enni /16 Tintit2011: Ellen Minit: Aada 13. /17 |
16.-17.2.2019 A-silmujen Megafinaali, Hämeen alueen Aluemestaruuskilpailut ISU-sarjoille, Aluefinaali B-silmuille ja Aluesarjoille sekä Kutsukilpailu Tinteille, Mineille ja Taitajille, HeiTa, Heinola | A-silmut Noviisit Seniorit B-silmut Aluenoviisit Aluejuniorit Tintit Minit | Hilma Matilda,Aino, Anniina Johanna Jenni,Mia, Milene,Sera Sini Laura Ellen, Enni, Sohvi Aada | Hilma 7. /14 Matilda 1., Aino 4., Anniina 6. /11 Johanna 1./1 FS 51,90 Mia 4., Milene 13., Sera 19., Jenni 23. /23 Sini 1. / 6 Laura 5. /6 Sohvi 1., Enni EM (Iloinen ja reipas esitys), Ellen / 9 Aada 5. /16 |
A-silmujen Timanttifinaali ja kutsukilpailu Helmipiruetit 2.-3.3.2019 Joensuu, JoKa | A-silmu Noviisi | Hilma Anniina | Hilma 20. / 26 Anniina 3. / 8 |
8.-10.3.2019 Easter Skate, Riihimäki RTL | Chicks Cubs Springs ABC Novice A Novice B Junior C |
Sohvi, Ellen Aada Liisa Jenni, Mia Milene Hilma, Monika Sini Aino Laura, Helmi | Chicks 2010: Sohvi / 14 Chicks 2011: Ellen / 20 Cubs 2009: Aada 16. /25 Springs A: Hilma 6., Monika 8. /20 Springs B: Mia 1., Milene 10., Jenni 13. / 29 Springs C: Liisa 14. /14 Novice A: Aino SP 27. /28 Novice B: Sini 7. /27 Junior C: Laura 4., Helmi 8./12 |
16.-17.3.2019 Spring Carnival , Vantaa EVT | Tintit Minit Aluesilmut B-silmut A-silmut Noviisit Aluejuniorit |
Ellen, Sohvi Aada Liisa Jenni, Milene, Sera Hilma, Monika Anniina Laura | Tintit 2011: Ellen /27 Tintit 2010: Sohvi 4./15 Minit 2009: Aada 17./ 28 EM:Kaunis musiikin tulkinta Aluesilmut: Liisa 10. /11 EM:Hyvä vartalon ja käsien käyttö B-silmut 2007-08: Milene 4., Jenni 12., Sera 14. /23 A-silmut: Hilma 12., Monika 25. / 30 Noviisit: Anniina 6. /22 Aluejuniorit: Laura 4. /9
|
16.-17.3.2019 Noviisien kulta- ja hopeafinaalit, Savonlinna SaTu | KF Aino, Matilda | Matilda 7. (44.14) Aino 9. ( 44,00) /21 | |
29.3.2019 Friday Cup vol 2 Hämeenlinna, HTL | Tintit Minit B-silmut |
Mia, Sera, Jenni | B-silmut: Mia 1., Jenni 3. Sera 4. /7 |