Seura ja yhteystiedot

VALMENTAJAT

 

Päävalmentaja

Laura Uski

040 573 5355

uski.laura@gmail.com

 

Laura Uski on toiminut Heinolan Taitoluistelijoiden päävalmentajana vuodesta 2015 asti.

Lauran tavoittaa joko puhelimitse tai sähköpostitse arkipäivisin klo: 8:00-20:00 kaikissa valmentamiseen sekä taitoluisteluun liittyvissä asioissa.

 

Tuntivalmentajat

 

Anna-Mari Finni

ammi.finni@gmail.com

Vastuualueena kilparyhmät, Aikuisluistelu, Flipit

 

Anni Jalonen

jalonenanni@gmail.com

Vastuualueena Ritit ja Taitajat

 

 

Päävalmentaja
Laura Uski

Johtokunta

Puheenjohtaja

Henrika Pekkola

henrika.pekkola@gmail.com

044 287 0179

Sihteeri

Merja Liikola

mliikola@phnet.fi

taitoluistelu.heita@gmail.com

0400 499 638

Rahastonhoitaja

Päivi Rinnepelto

paivi.rinnepelto@gmail.com

040 705 8281

Varapuheenjohtaja

Niina Hakala

niina.hakala@phnet.fi
 

Kilpailusihteeri

Eija Liikola

kilpailut.heita@gmail.com

eija.liikola@gmail.com

050 534 3193

Luistelukouluvastaava

Milla Mäiseli

milla.maiseli@gmail.com

040 708 0175

Johtokunnan jäsen

Marita Lemettinen

marita.lemettinen@gmail.com

 

Johtokunnan jäsen

Yulia Vasajoki

yuliya25@luukku.com

 

Johtokunnan jäsen

Maksim Issajev

issajev.maksim@gmail.com
 

Johtokunnan jäsen

Sari Liljeblom

Kahviovastaava

kunkku.majoitus@phnet.fi

 

  

Heinolan Taitoluistelijat ry

 

Heinolan Taitoluistelijat ry on vuonna 2011 perustettu yksinluistelun harraste- ja kilpailutoimintaa järjestävä seura. Seura jatkaa yli 30 vuotista taitoluisteluperinnettä Heinolassa; taitoluistelijoiden toiminta alkoi aikoinaan Heinolan Iskun taitoluistelujaostosta.

Joulun alla ja keväällä seuramme järjestää perinteiset luistelunäytökset sekä lisäksi muutamia valtakunnallisia tai aluetason kilpailuja vuoden aikana. Seuramme valmennus on ammattitaitoisten päävalmentajan sekä tuntivalmentajien hoidossa.

Seuramme jäsenet pääsevät ilmaiseksi joulu- ja kevätnäytöksiin. Jäseneksi pystyy liittymään täyttämällä oheisen lomakkeen.

Liity Heinolan Taitoluistelijoiden jäseneksi

Yhteystiedot

Heinolan Taitoluistelijat ry
Urheilukatu 2
18100 Heinola

taitoluistelu.heita@gmail.com

kilpailut.heita@gmail.com
(ilmoittautumiset kilpailuihin)

Helmi Säästöpankki
FI 83 4212 0010 1104 07

Y-tunnus 2484747 -6

Jäähalli
Versowood Areena
Urheilukatu 2
18100 Heinola

Luistimien teroitus

Jarmo Laine 
050 533 7992 
Valkjärventie 16 
18300 Heinola